Pazarcı Sahibinin Elinde

Pazarcı Sahibinin Elinde
Okuyun - Okutun, Sesiniz “Pazarcı" İle Dahada Yükselsin!..

Pazarları dolaşmaya, sohbetleri koyulaştırmaya devam ediyoruz.

Başkanımız ve Yöneticilerimizle, hem dergimizi dağıtmak, hem de sorunları dinlemek için, bugün Bahçelievler pazarını ziyaret ediyoruz. Dergisini almış ve gururla bize gösteren genç esnaflarımızın yanındayız.

- Olay budur diyor, Sabahat Hanım, gücümüzü ve haklılığımızı anlatmak buradan geçiyor, birlikten beraberlikten geçiyor, “Yeni bir başkanla, yeni bir döneme” başlamaktan geçiyor. Artık rahatlıkla bizde varız diyebiliriz.

Yüzlerce derginin bir iki saat içinde kapış kapış tüketilmesi hiçbirimizin beklemediği bir şey olunca keşke yanımızda daha fazla getirseydik diyoruz Oda Merkezimize dönerken...

Bir iki gün sonra sırada Gaziosmanpaşa’nın Cuma günü kurulan Cebeci Pazarı var. Yöneticimiz ve Pazarın tahtacısı Muhsin Azrak’la pazarı dolaşıyoruz. Pazar cıvıl cıvıl... Oda Başkanının değişmesi ve yönetimin yeniden şekillenmesi burdaki esnafı hem memnun etmiş hemde keyiflendirmiş. Kendilerinin sorunlarını dile getiren “PAZARCI”nın çıktığını öğrenince dahada bir keyifleniyorlar. Yorgun yüzlerde, gururlu bakışlarını geride bıraktığımız Cebeci pazarının esnaflarından ayrılırken ileriye dönük umutlarımızı dahada bir pekiştiriyoruz.

Ulaşabildiğimiz yerlerde duyduklarımız ve gördüklerimiz, olması ve yapılması gerekenler o kadar çok ki... özellikle Gaziosmanpaşa pazarlarında her pazara ayrı bir tezgah kurma belgesi istenmesi, işgaliye bedellerinin her pazara göre ayrı ayrı fiatlandırılması ve şimdilerde bazı ilçe Belediyelerince işgaliye dışında her pazardan ayrıca temizlik vergisi adı altında yeni bir uygulamaya geçilmek istenmesi, pazarın kapanış saatlerinin esnafın tam iş yapacağı açık bir deyimle, halkımızın iş dönüşü pazarlara uğrayıp alışveriş yapacağı saatlere denk getirilip bu yasağa uymayan esnafa bir iki hafta kapama cezası verilmesi, bunlar bir kalemde esnafımızın sayıp döktüğü sorunları ayrıca işporta sorununda bir türlü çözülememesi ise can alıcı sorunlardan birtanesi. Gezerken dolaşırken esnafımızın yeni oluşan yönetime büyük bir avans verdiğini görüyoruz. Esnaf sabırla ve hoş görüyle yılların bu biriken sorunlarına çözüm bulunmasını bekliyor.

İlgili Fotoğraflar

1 Aralık 2002 Pazar | 1456 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 2.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler