Beşiktaş Cumartesi Pazarının Yeni Yerinin İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Beşiktaş Cumartesi Pazarının Yeni Yerinin İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Radyal temelli yeni pazar yerinin son durumuyla ilgili Beşiktaş belediye başkanı Sn. Yusuf Namoğlu “esnafımızı yeni yerlerine yerleştirirken Esnaftan-İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odasından ve Belediyeden oluşan bir komisyon kurulacak” dedi...

İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Mesut ŞENGÜN, yöneticileri ve esnaf temsilcileriyle beraber Beşiktaş Belediye Başkanı Sn, Yusuf NAMOĞLU’nu ziyaretinde sıcak bir ilgiyle karşılandı.

Oda Başkanı ŞENGÜN’ün,yöneticileri ve esnaf temsilcilerini tanıtmasıyla başlayan ve sohbet ortamında devarneden görüşmenin ana konusu; pazarcı esnafının sorunları ve belediyelerin bu sorunlara yaklaşımıydı. ŞENGÜN sorunları ana başlıklarıyla aktarırken, esnafın yeni yere taşındığında Cumartesi pazarı esnafı dışında başkalarının da arajara sıkıştırılabileceği endişesi taşıdıklarını, tezgah kurma belgelerinin hala verilmeyişinde ki sebebin ne olduğunu merak ettiklerini, bu yerler dağıtılırken esnafa ve odaya danışılıp danışılmayacağı konusunda aydınlanmak istediklerini söyledi. Ayrıca pazara giriş çıkış yerlerinin inşaatın şu haliyle pek belli olmadığını, görünen bir giriş ve çıkışın o haliyle kalacaksa yetersiz kalacağını sözlerine ekledi.

Sorunları dikkatle dinleyen ve not alan Sn, Başkan Yusuf NAMOĞLU şu an pazarcılık yapan tüm esnafların listesini yaptıklarını, bu liste dışında ki hiç kimsenin yeni pazarda yer alamayacağını, tezgah kurma belgelerinin de yeni pazara yerleşimle beraber verileceğini ve yeni pazarın dağıtımı ve organizasyonunda da mutlaka bir komisyon kurulacağını ve bu komisyonun İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası, Pazar esnafının temsilcileri ye belediyeden oluşacağını söyledi, giriş-çıkışlar da kesinlikle problem yaşanmayacağını söyleyen Sn, Namoğlu inşaata hız verdiklerini ve en kısa zamanda esnafın yeni yerinde tezgah açmaya başlayacağını sözlerine ekledi.

İşgaliye-tezgah kurma belgesi ve 507 sayılı yasanın yorumunda ki karşılıklı ifadelerin netlik kazanmadığı ama bir dahaki görüşmede özellikle bu konuların masaya yatırılması gerektiği konusunda ilke birliğine varılan ziyaret, en kısa zamanda görüşülmek dileği ile sona erdi.

İlgili Fotoğraflar

1 Aralık 2002 Pazar | 1994 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 2.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler