Büyük Esnaf Buluşması

Büyük Esnaf Buluşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor salonunda esnaflarla buluştu.

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin ev sahipliğini yaptığı, İstanbul Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile pazarcı esnafının da katıldığı büyük buluşma, İSTESOB’a bağlı oda başkanlarının, Türkiye’nin 82 ilinden gelen Esnaf Odaları Birliği Başkanlarının ve her meslek dalından esnafın katılımıyla gerçekleşti.

Büyük Esnaf Buluşmasında, on binlerce esnaf  Erdoğan'ı pankartlar ve sloganlarla karşıladı. Erdoğan da tribünleri dolduran esnaflara çiçek dağıttı.  

Spor salonunu dolduran esnafların, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganları karşısında, “Biz ancak Rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Bu milletin başı ne zaman dara düşse her seferinde esnafı ile dayanışma içinde zorlukları aşmıştır,  hani şu veresiye defteri var ya o bile tek başına sosyal dayanışma örneğidir. Çek değil, senet değil sadece veresiye defteri. Şimdi bakıyorsun çekte de senette de sahtekarlar var. Bu bizim medeniyetimizde var mı? Bizim tarihimizde esnaf aynı zamanda alptir, alperendir. Yani dükkanından, sokağından, mahallesinden başlayarak şehrinin ülkesinin huzurunu, güvenliğini düşünen kişidir. Esnaf ve sanatkarlarımızdan bu önemli vasıflarına da sahip çıkmalarını bekliyorum” dedi.

İlgili Fotoğraflar

İlgili Videolar

25 Mayıs 2015 Pazartesi | 2098 Görüntülenme

İlgili Kategori: Haberler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler