Esenler Havaalanı Mahallesi Pazar Esnafı Tezgah Açmadı

Esenler Havaalanı Mahallesi Pazar Esnafı Tezgah Açmadı

Havaalanı mahallesinden kaldırılarak, Atışalanı’nda boş bir alana kurulan semt pazarı esnafı, yeni yeri beğenmedikleri için tezgah açmadılar.

Cuma günü İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odası’nın düzenlediği toplantıya katılan esnaflar, pazarla ilgili sıkıntılarını ve sorunlarını dile getirdi. Pazar esnafı, toplantıda alınan ortak kararla pazar yerinin üstünün kapatılacağının yazılı teminatının verilmemesi halinde 6 Kasım Pazar günü tezgah açmamaya karar verdi.

Pazar Alanının Üstü Kapatılmalı, Ulaşım İçin Gerekli Girişimlerde Bulunulmalı

Sadece esnafın değil, Havaalanı ve Birlik mahallerinde yaşayan esenler halkının da mağdur olduğunu dile getiren esnaf, Pazar alanının üstünün kapanması ve rahat ulaşım için gerekli girişimlerin Belediye tarafından yapılmasını talep ettiklerini belirtirken, İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odasının yöneticilerin de önümüzde ki günlerde belediye ile toplantı yapacaklarını dile getirdiler.

Semt pazarlarının yığınla insanın ekmek kapısı, fakir fukaranın alışveriş yaptığı tek yer olduğunu ve cebinde parası az olanların, ay sonunu zorlukla getiren halkın büyük kesiminin umutla kurulacağı günü beklediği yerler olduğunu söyleyen pazarcılar, Esenler Belediye Başkanının bu soruna en kısa zamanda çözüm bulmasını istediklerini belirttiler.

Hem Esnaf, Hem Vatandaş Mağdur

Oda başkanı Mesut Şengün pazarın taşındığı yeni alanın, hem esnafı, hem de pazardan alışveriş yapan vatandaşları mağdur ettiğini dile getirirken, gerek esnafı, gerekse alışveriş yapan halkı düşünerek, daha modern, daha çağdaş, örnek pazar yerleri oluşturulmasını istediklerini belirtti. Önümüzdeki günlerde Havaalanı Pazarıyla ilgili Esenler Belediyesi ile görüşmelerinin olacağını söyleyen oda başkanı Şengün, belediyelerin görevlerinin sadece pazar yerini değiştirmekten ibaret olmadığını, çağa uygun, üstü kapalı, alternatif ulaşım yolları yaratılan, otopark sorunlarının giderildiği yeni alanlar yaratmak için uğraş vermeleri gerektiğini vurguladı.

İlgili Fotoğraflar

7 Kasım 2016 Pazartesi | 2586 Görüntülenme

İlgili Kategori: Haberler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler