Yardım Kampanyasına Pazarcı Esnafları Yoğun İlgi Gösterdi

Yardım Kampanyasına Pazarcı Esnafları Yoğun İlgi Gösterdi

Mesut Şengün Başkanlığın’da Ki Yeni Oda Yönetimi İkinci Senesinde, İmkansızlıklarına Rağmen Bağış Kampanyalarına Devam Ediyor. Ağaçlı Çocuk Ve Gençlik Merkezine Bağışlanmak Üzere Açılan Yardım Kampanyasına Pazarcı Esnafları Yoğun İlgi Gösterdi...

2002 senesi Ramazan ayında İstanbul’un bazı bölgelerinde ki yardıma muhtaç ailelere, ama özellikle Bakırköyde ki huzur ve şefkat evlerine, kamyonlarca sebze ve meyva, kuru gıda yardımında bulunan İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odası Yönetimi, Mesut ŞENGÜN yönetiminde ki ikinci senesinde ve yine Ramazan ayında bağış kampanyası geleneğini bozmadı. Ramazan günleri boyunca bir taraftan İstanbul’un en eski ve tarihi pazarı Fatih Çarşamba pazarında her hafta halkımız ve esnafımızın beraberce iftarını açmasını sağlarken ve övgü - şükranla, halkın hayır dualarıyla 500 kişilik iftar yemeklerine vermeye devam ederken, yaklaşan bayram münasebetiyle farklı bir kampanya yapmak isteyen pazarcıların hayırlı kurumu Pazarcılar Odası, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın, Kahraman EROGLU’nun anlamlı çağrısıyla kimsesiz çocuklarımız ve gençlerimize ulaştırılmak üzere giysi kampanyası başlattı.

Kampanyaya büyük ilgi gösteren pazarcı esnafları, özellikle kışlık giyeceklerden oluşan 14-18 yaş gurubunda ki çocuklarımıza anorak, kot-kumaş-kadife pantolon, bot-ayakkabı, iç çamaşırı, çorap vs. kalemlerden oluşan giysi paketlerini oda merkezine göndermeye başladılar. Oda merkezinde bir kez daha gözden geçirilen giysi paketleri dergimiz baskıya verileceği sırada Mesut ŞENGÜN başkanlığında Kcmerburgazda ki Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezine teslim edilmek üzere yola çıkıyordu.

Bu kampanyaya bir gömlek bir çorapla bile olsa katılmış olan tüm pazarcı esnaflarına "PAZARCI" olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Doğru sözlerden birisidir ki ülkenin geleceğinin emanet edildiği gençlerimize sahip çıkmak, bizce de en büyük ibadetlerden birisidir.

1 Kasım 2003 Cumartesi | 629 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 7.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler