Özel Gaziosmanpaşa Hastanesine Ziyaret

İstanbul'un Metropol İlçelerinden Gaziosmanpaşa'da Yoğun Olarak İkamet Eden Semt Pazarcılarının, Hastalıklarında Şifa Bulmak İçin Gittikleri Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Y.Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Hayta'dan İlginç Sözler "Bizim Hastahanemizde Kimse Rehin Kalmaz"

İstanbul’un Metropol İlçelerinden Gaziosmanpaşa’dayız, 1992 yılından beri şifa dağıtan özel Gaziosmanpaşa Hastahanesini ziyaret ediyoruz bu gün. Bu ziyaretimizin özel bir nedeni var elbet, o da pazarcı esnafının yoğun olarak ikamet ettiği bu ilçemizde, esnaflarımızın hastalık ve ameliyatlarında bu hastahaneyi seçmiş olmaları. Oda Başkanı ŞENGÜN ve Y.Kurulu üyeleriyle beraber gittiğimiz bu şifa yurdunda, kapıda halkla ilişkiler sorumlusu Arzu hanım ve müdürleri İsmail turan bey karşılıyor. Bizleri yönetim katlarına yönlendiriyorlar, yönetim katında sıcak ve güven veren yüzüyle, Hastahane Y.Kurulu başkanı Sn.Mustafa HAYTA ve Hastahane Başhekimi Sn.Doç.Dr.Sedat AZAK’la merhabalaşıyoruz, karşılıklı tanışmaların ardından ve içilen sıcak çayların devamında Sn.HAYTA’nın Pazar ve pazarcı esnafı ile ilgili detaylı bilgileri karşısında biraz şaşırıyoruz, pazarcılarla artık içli dışlı olmuşlar ve mesleğimizle ilgili sorunlarımızı aileden biriymiş gibi bizlere aktarabiliyorlar. Aile meclisinde sohbetimize devam ediyoruz. Başhekimimiz Sn.Doç.Dr.Sedat AZAK’ta hastahane ile ilgili teknik bilgileri sıralarken, 80 yatak kapasitesine sahip olduklarını, 80 doktor, uzman doktor ve toplam 280 personelle 24 saat hizmet verdiklerini, kalp cerrahisi hariç, bütün ameliyatların yapılabildiğini, acil ve yoğun bakım ünitelerinin mevcud olduğunu ve SSK, Bağ-kur ve Emekli sandığı mensuplarına da, Tomografi-Yoğun bakım-el cerrahisi- diyaliz hizmetlerinin verildiğini, İstanbul’un her yerinden hasta kabul ettiklerini, bizlere sade bir dille aktarıyor. Oda Başkanı Şengün’de, Pazarcılık mesleğinin zor mesleklerden biri olduğunu, sabahın alacakaranlığından gece yarısına kadar, sokaklarda ekmek parası için çalışan pazarcının, mevsim şartlarını yaz-kış açık havada yaşadığından dolayı, başta bel fıtığı olmak üzere, kireçlenme,„strese bağlı kalp rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları çektiğini anlatırken, sağlık güvencesinden yoksun olan esnafın, bu tür sağlık kuruluşları sayesinde hastalıklarında bir nebzede olsa şifa bulabildiklerini söyledi. Özel G.O.P.Hastahanesinin esnafın gözünde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen ŞENGÜN, esnafımıza her türlü kolaylığı gösteren başta Sn.Mustafa HAYTA ve başhekim Sn.Doç.Dr.Sedat AZAK olmak üzere tüm hastahane personeline teşekkür etti. Pazarcı esnafına zaten gerekli kolaylık ve yardımın sağlandığı ama bunu bir protokolla resmileştirmek gereği ile ilgili yapılan değerlendirmeler de ise odamız ve hastahanemiz ön çalışmalarını yapıp, yazılı hale getirilmesi mutabakatına varılınca, bu koyu sohbeti orada bırakıp hastahanemizin güler yüzlü halkla ilişkiler müdiresi Arzu hanımla beraber hastahanemizi resimlemek üzere çıkıyoruz, Arzu hanım hastahaneyi gezdirirken, bir taraftan teknik detayları bir kez daha aktarıyor ve bende bu tertemiz hastahanenin başta diyaliz merkezi olmak üzere çeşitli birimlerini resimliyorum...

Karşılandığımız gibi sıcak bir uğurlamayla, bir dahaki randevuyu İst. Umum Pazarcılar Esnafı Odasında gerçekleştirmek üzere bu güleryüzlü şifacılara veda ediyoruz.

1 Ocak 2003 Çarşamba | 1445 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 3.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler