Editör'den

Bu sayımıza güleryüzle başlayamıyoruz, maalesef kapımızda şiddetle esen savaş rüzgarları şiddetini daha da arttırırken, tüm Türkiye, Diyarbakır ve ardından Malatyadan gelen felaket haberleriyle sarsıldı. Diyarbakır’da düşen THY uçağında 75 yurttaşımız’ın hayatını kaybetmesi şokundan kurtulamayan Türkiye; Malatya Erhaçtan havalanan 2 askeri uçağımızın düşmesi ve şehit olan 4 subayımızın acısıyla ikinci bir şok daha yaşadı.

Her iki felaketin sonucunda hayatlarını kaybeden, halkımızın, Türkiyemizin değerli evlatlarına allahtan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum.

Pazarcı bu sayıda “Savaşa Hayır” manşetiyle çıkarken, savaşın bu güne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da., acı-zulüm- ölüm ve yoksulluktan başka hiç kimseye hiçbirşey getirmediğinin-getirmeyeceğinin altını kalın kalemlerle bir kez daha çiziyor ve Barışa bir şans daha verilmesini istiyor-istiyoruz...

………… ve hayat tabii ki herşeye rağmen devam ediyor...

3.ncü sayımızda; ilk 3’lemenin 3.ncüsündeyiz..Yeni Bir Dönem- Marketlerin Haksız Rekabeti ve bu yeni dönemde bize haksızlık yapanlar bilmeliler ki “Semt Pazarları Halkımızındır” Milyonlarca insanın ısrarla alış-verişlerini pazarlardan yapmalarında ki sırrı çözemeyenlere bu sayıda bazı yol ve yöntemler göstereceğiz haddimiz olmayarak, ama satır aralarını iyi okumaları ve ellerini vicdanlarına koymaları şartıyla, ayrıca bu sayımızda bir sağlık ve bir de hukuk sayfaları hazırladık, umarız yararlanırsınız.

Belediyelerimize açık mektupta dile getirmeye çalıştığımız sorunlar umarız cevap bulur. Bu sayıda G.O.P. Belediye Başkanı genç ve yeni başkan Sn. Sadullah ATA’yı ziyaret ettik; pazarcı esnafının sorunlarına yaklaşımından, diyaloğa açık tavrından memnun kaldık, inşallah bu iyi başlangıç sürekli olur.

 “Tarihten Sayfalarda” bu sayı 1986 yılında Fatih pazarlarıyla ilgili “Pazarcı Esnafı” nın onur mücadelesinden nasıl başarıyla çıkıp, ekmeğini nasıl sahiplendiğini göreceksiniz, o mücadelenin başında ve içinde olanları minnet ve şükranla yad ediyoruz.

Bahçelievler Zafer mahallesi pazarının niye kaldırılmak istendiği ise bayağı ilginç, okuyunca sizde ilginç bulacak, şaşıracaksınız.

İşporta mücadelesinden görüntüler, Dost Başkan Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Ahmet Bahadırlı’nın odamızı ziyareti de dergimizin sayfaları arasında görebileceğiniz haberler arasında.

Ayrıca Şifacılar başlığı altında G.O.Paşa’nın örnek bir sağlık kuruluşunu irdeliyoruz bu sayımızda. Pazarcı esnafımızın yoğun olarak yaşadığı G.O.Paşa ilçemizde pazarcı esnafımızın hastalık ve tedavilerinde ilk başvurduğu adreslerden biri olan bu kuruluşla Odamız arasında yapılan protokolden bahsedeceğiz. Hastahanemizin Beyin Cerrahı uzmanı Dr. Zafer Özgün sağlık köşesinde esnafımızın müzmin rahatsızlığı olan bel fıtığından bahsedecek. Konu ile ilgili şikayetlerinizi bize yazabilirsiniz. Sağlık ile ilgili şikayetlerinizi mutlaka cevaplayacağız. Ayrıca hukuk ile ilgili problemlerinizide bize yazarsanız avukatımız size mutlaka yardım edecektir.

Yazılı olarak, sözlü olarak bizlere eleştirilerini, önerilerini ve beğenilerini gönderen okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.

Bir dahaki sayıda güleryüzlü ve barış dolu haberlerde buluşmak üzere sevgiyle kalın, hoşçakalın...

1 Ocak 2003 Çarşamba | 1579 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 3.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler