Başyazı

HİZMET ANLAYIŞIMIZDA VE İCRAATIMIZDA YENİ BİR DÖNEME BAŞLARKEN...

Bu mübarek Ramazan ayında ve PAZARCI dergisinin ilk sayısında sîzlerle bu satırlar vasıtasıyla buluşmaktan büyük bir kıvanç ve onur duymaktayım.

Pazarcı arkadaşlarım, uzun bir süredir oda yönetimi siz pazarcı esnafımıza vermesi gereken hizmetler ve mesleğimizle ilgili gelişmelerde geri kalmış, kamu kurumlarıyla olan ilişkilerde de görevini yerine getirememiştir.

Esnafımızın birikmiş sorunlarına çözüm üretmek bir kenara, duyarsız kalarak maalesef bir takım zafiyetler içine düşüldüğünden, yeni seçilen yönetim kurulunda görev değişikliği yapılması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmıştır. Pazar esnafı tabanına dayalı yönetim kurulumuzda olaya müdahale ederek başkanlar kurulunda görev değişikliğini gerçekleştirmiştir.

Oda yönetiminde yapılan bu değişikliği esnafımızın basit bir değişiklik olarak görmediğini, gelen kutlamalardan anlamaktayız. Bu değişikliğin çok büyük esnaf kesimince olumlu görülmesi 18 senedir süren bir dönemin kapanmasına imza atan sevgili yöneticilerimizin ve esnafımızın başarısıdır. Bu ilk adım hepimizin önünü açmış bulunmaktadır.

Odamızın yeniden yapılanma sürecinde, oda yönetimimizin bütün esnafımıza hiçbir ayırım gözetmeksizin, aynı mesafede ve birlik beraberlik anlayışı ile bakacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Yeni Dönemde yapılması gerekenleri tek tek gündemine alıp sağlam adımlar atmaya kararlıdır.

Önümüzdeki dönemin kısa, orta ve uzun vadede ki hedeflerini başlıklar halinde sizlere aktarmaya çalışayım.

* Bahçelievler pazarının tümden kapatılmasına DUR deyişimizin ardından, alternatif pazar yerimiz oluşuncaya kadar kararlılığımız devam edecektir.

* İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm ilçe belediyeleri ile yakın ilişkiler içerisine girilerek mevcut acil sorunlarımıza ortak çözümler bulunacak.

* Odamıza bağlı Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören-Esenler, Bahçelievler, Küçükçekmece şubelerimizin sayılarını arttırarak esnafımızın sorunlarına yerinde ve anında müdahale edilecek.

* Bakırköy Cumartesi pazarı içindeki yapımı devam eden oda binamız kısmetse Ramazan Bayramında hizmetinize giriyor.

* Bakırköy Cumartesi pazarımız yeniden düzenlenerek emsal gösterilecek bir yapıya kavuşturulacak.

Yukarıdaki aktardıklarımı kısa dönemde hep beraber yaşayacağız. Önümüzde ki dönemde ise çantamızda ki mevcut projelerimizi bir bir esnafımızın önüne çıkartacağız ve yapılacak her şeyi hep beraber yapacağız. Bu vesile ile mübarek ramazanınızı tekrar tebrik  ediyor, bu kutsal ayın esnafımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla,
Mesut ŞENGÜN
Başkan

1 Kasım 2002 Cuma | 1140 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 1.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler