Pazarcı Pazarlarda

Pazarcı Pazarlarda

Soğanlı Cumartesi pazarını "Pazarcı" olarak şöyle bir ziyaret ettik, esnafla dertleştik-söyleştik.

Soğanlı pazarının hemen başında ki hipermarketle ilgili söyleşimize başladığımızda etrafımız bir anda kalabalıklaştı. Esnafın dertlerinden biri de buymuş herhal, yılların esnafı Kayserili Balıkçı Hüseyin abi söze giriyor;

- Bak kardaş görüyon, kapıya "Halk Günü" yazmış. Bu halk günü, bu güne mahsus, yarın ve yarından sonra göremezsin bu bir, İkincisi pazar gibi sergi açmış kaldırımı geçmiş, nerdeyse caddede mal satıyor, kimsenin birşey dediği yok. yaz bunları yaz... bizde;

-Yazarız diyoruz ve soruyoruz bu yılların esnafı abimize

-Ağabey yönetimde değişiklikler olmuş ne dersin ? yüzü gülüyor birden.

-Ne diyim Allah derim, Mesut Başkan'ın daha önce gelmesi lazımdı ama neyse, ona inanıyoruz güveniyoruz, esnaf için hayırlı olsun.

Sohbet ilerledikçe esnaf sorunlarını birer birer dile getirmeye başlıyor;

Sebzeci Ahmet abi,

- Kardeş yıllardan beri şu ortaya açanları kimse halledemedi gitti, aslında çözülmeyecek sorunda değil, esnaf tezgahının önüne açtırmasa olay biter, amma velakin yine de Odanın bu işe bir el atması lazım.

Tuhafiyeci Şükrü abi pazar sonlarından dertli,

- Arkadaşım !.. çok mu zordur acaba ? diye söze giriyor. Şu pazarın başını ve sonunu belirleyen bir tabela yapmak. Deyiverin yeni yönetime şu pazarın sonuna-başına açtırmasın.

-Olur Şükrü abi diyoruz, yavaş yavaş pazardan çıkarken...

-Anladığımız kadarıyla esnafın sorunları bayağı birikmiş, ilk pazar ziyaretimizde bu şikayetleri alırken yeni yönetime allah kolaylık versin diyoruz.

Pazarcı Pazarda

1 Kasım 2002 Cuma | 1266 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 1.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler