Ağaçlı Çocuk Ve Gençlik Merkezi

Ağaçlı Çocuk Ve Gençlik Merkezi

İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odası’nın yardım eli, İstanbul Valiliği Eyüp Sosyal Hizmetler müdürlüğü Ağaçlı çocuk ve Gençlik Merkezi ve yetiştirme yurduna uzandı.

Geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla kimsesiz çocuk ve gençlerimize givsi-ayakkabı kampanyası başlatan Oda Yönetimi kampanya boyunca toplanan giysi ve ayakkabıları, Oda yönetimini temsilen Lezgin Girgin ve Mehmet Bilge nezaretinde, Kemerburgaz ağaçlı beldesinde ki çocuk ve gençlik merkezine götürüldü.Kampanyada 40 çift ayakkabı- pantolon-kazak-mont-gömlek yeniden gözden geçirilerek 15 koli halinde ilgililere teslim edildi.

2000 yılında faaliyete geçen çocuk ve gençlik merkezi,3 katlı bir idari ve barınma binası dışında, iş atölyeleri, oyun sahaları, küçükte olsa tarım yapılabilecek bir arazi ile 40 çocuk ve gence aile sıcaklığını yaşatmaya çalışıyor. Kurumun idari vekil müdürü Sn. Tuncer YILDIZ’ın dergimize yaptığı açıklamaya göre; 20 personelle hizmet vermeye ve bu pırıl pırıl çocukları topluma kazandırmaya , eğitim ve sosyal etkinliklere katılımı ön planda tutup, el becerilerini arttırmaya, hayata hazırlamaya ve kimsesizliklerini hissettirmemeye çalışıyorlar. Tuncer müdür ve çalışma arkadaşlarına kolaylıklar dilerken, genç arkadaşlarımızın da eğitim ve sosyal yaşamlarında başarılı olmalarını nice yıllara huzur ve barış içersinde ermelerini temenni ediyoruz.

İlgili Fotoğraflar

1 Haziran 2004 Salı | 3036 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 8.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler