TESK'in yeni başkanı Palandöken

TESK'in yeni başkanı Palandöken

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Derviş GÜNDAY’ın milletvekili seçilmesi nedeniyle boşalan TESK Genel Başkanlık görevine, Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN seçildi.

Yönetim Kurulu’nda yapılan seçimle bu göreve gelen PALANDÖKEN, aynı zamanda TESK Başkanvekilliği’ni de yürütüyordu.

PALANDÖKEN, göreve başlamasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN’ı da makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, esnaf ve sanatkarların kendilerine hizmet edenleri unutmayacağını belirterek, bu dönemin esnaf ve sanatkarlar için son derece önemli olduğuna işaret etti.

PALANDÖKEN, yaşanan sorunların kısa zamanda çözülerek aşılacağını ümit ettiğini söyledi.

Bakan ÇAĞLAYAN da, esnaf ve sanatkar kesimine yeni dönemde daha fazla destek verileceğini belirterek, başta 5362 sayılı kanunun eksikliklerinin giderilmesi ve büyük mağazalar kanununun çıkarılması olmak üzere uyum içinde hep birlikte yeni adımlar atılacağını bildirdi.

Bu arada PALANDÖKEN’den boşalan TESK Genel Başkan Başkanvekilliği görevine yönetim kurulu üyesi ve Muş Şoförler Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Burhan AKSAK seçildi.

Tüm esnafımız adına;

Sayın Derviş Günday’ı,

Sayın Bendevi Palandökeni ve

Sayın Burhan Aksak’ı kutlar,

yeni görevlerinde başarılar dileriz.

7 Eylül 2007 Cuma | 2054 Görüntülenme

İlgili Kategori: Haberler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler