Semt Pazarlarında Hırsızlık Uyarısı

Semt Pazarlarında Hırsızlık Uyarısı

Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destelli Polislik büro amirliği, semt pazarlarında yaşanan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendiriyor.

Semt Pazarlarının kurulduğu günlerde, pazarlarda yaşanan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarmak ve bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yapan polis ekipleri, pazardaki vatandaşlara ve esnaflara bu konuda bilgilendirici broşür dağıtıyor.

İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı odası ile birlikte yürütülen kapsamında ayrıca yankesicilik, dolandırıcılık ve kapkaç gibi hırsızlıklara karşı vatandaşları uyaran polis, alınabilecek önlemler konusunda da tavsiyelerde bulunuldu.

Pazara çıkacaklar bu konulara dikkat !

Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Çetiner'in büyük önem verdiği çalışmalarda göre alan toplum destekli polislik büro amirliği ekipleri pazara çıkacak vatandaşlara şu tavsiyelerde bulunuyor.

* Alışverişe çıkarken yanınızda ziynet eşyası bulundurmayınız. Ziynet eşyalarınızı evde bırakmayı tehlikeli görüyorsanız  mutlaka giysileriniz altına gizleyiniz.

* Bebek ve pazar arabalarına çanta asmayınız. Alışveriş yaparken cüzdanınızı çantadan çok sık çıkarmayınız, elde tutunuz. Tezgah üstüne veya başka yere koymayınız.

* Pazar yerlerinde başkaları tarafından itildiğiniz anlarda yada herhangi bir kargaşa durumunda elinizi cebinize götürmeyi veya çantanızı kontrol etmeyi alışkan haline getiriniz.

* Çanta yada cüzdanınızın çalındığını fark ettiğiniz anda ilk önce bağırarak sivil kıyafetli Güven Timleri ekiplerimizin harekete geçmesini sağlayınız, daha sonra 155 polis imdat hattını arayınız. 

İlgili Fotoğraflar

18 Kasım 2014 Salı | 2165 Görüntülenme

İlgili Kategori: Haberler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler