Beylik Pazar pazarının çatısı biriken karlar yüzünden çöktü

Beylik Pazar pazarının çatısı biriken karlar yüzünden çöktü

İstanbul genelinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle Beylikdüzü sınırları dahilinde kurulan Beylik Pazar pazarının çatısı  biriken karlar yüzünden çöktü!

Şans eseri pazar kurulmadığı ve boş olduğundan dolayı her hangi bir can kaybı yaşanmadığı hadisede Beylikdüzü Belediyesinin yaşanan bu olay konusunda ilgisiz kalması ve esnafın mevcut pazar yerinden alınıp çarşamba günleri kurulan pazar yerine taşıma kararı alması pazar esnafının büyük tepkisine neden oldu. Pazarcı esnafından ve bölge halkından gelen şikayetler doğrultusunda İstanbul Umum Pazarcılar Odası Başkanı Mesut Şengün sorunun çözümü için Pazarcı esnafından oluşan komisyon ile Beylikdüzü Belediyesi'ne gitmiş fakat Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun makamında olmamasından dolayı görüşme sağlanamamıştır. Oda Başkanımız Sayın Mesut Şengün'ün Belediye önünde bekleyen pazarcı esnafı ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Pazarın çökme esnasından boş olması ve can kaybının yaşanmamasının büyük bir şans olduğunu belirten Şengün ; pazarın üst kaplama malzemelerinin dayanıksız olduğu ve bu tarz projelerin yapılması esnasından bir çok durumun hesaplanması gerektiği konusunda görüş belirti.

Oda Başkanı Mesut Şengün ayrıca pazarın içinde oluşan molozların temizlenip pazarın yeninden düzenlemesi ve halk hizmetine biran önce girmesi gerektiği konusunda görüş belirten oda başkanı Mesut Şengün belediyenin pazar yerini geri vermemesi halinde pazar günü tüm pazarcı esnafı ve Beylikdüzü halkıyla beraber eylem yapma kararı aldıklarını söyledi. 

 

 

İlgili Videolar

24 Şubat 2015 Salı | 1799 Görüntülenme

İlgili Kategori: Haberler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler