Esnaf, Darbeyi Turistlere Afişlerle Anlattı

Esnaf, Darbeyi Turistlere Afişlerle Anlattı

DÜKKANLARA  “DARBE”  AFİŞİ …

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi  sonrasında yabancı ülkelerde oluşan  bilgi kirliliğine karşı turistlere yönelik afişler hazırlandı.

“SİZ NE YAPARDINIZ” AFİŞİ …

İSTESOB  üyesi esnafların işyerleri,  15 Temmuz için “SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ” afişleriyle donandı. Empati kurmayı hedefleyen ve 15 Temmuz gecesinde yaşananları anlatan afişlerde,  “Eğer arkadaşların tankların altında ezilseydi ne yapardın?”, “Meclisinin bombalansaydı, halkın üzerine ateş açılsaydı ne yapardın?” ve benzeri sorular yer aldı. 

İSTESOB'un, yabancı turistler için hazırlattığı afişlerde, İngilizce, Fransızca ve Türkçe sloganlara yer verdi.

İstanbul Pazarcılar Odası Başkanı ve İSTESOB başkan vekili Mesut Şengün'ün de katıldığı etkinlikte, hazırlanan afişler turistlerin yoğun olduğu Taksim, Sirkeci, Eminönü, Kapalıçarşı, Sultanahmet’te  büfeci, lokantacı ve hediyelik eşya esnafının dükkânlarına asıldı. 

Kameralara konuşan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, 15 Temmuz gecesinde “Devlet Başkanımız  Erdoğan’ın kararlı duruşu ve halkın kahramanlıkları sayesinde sapasağlam çıktık” diyerek, Türkiye’nin bundan sonra önünün daha da aydınlık olduğunu belirtti.

İlgili Fotoğraflar

10 Ağustos 2016 Çarşamba | 1141 Görüntülenme

İlgili Kategori: Etkinlikler

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler