Örnek Bir Uygulama

Örnek Bir Uygulama

Esenler Pazarında, Pazarcı Esnafının da Talebiyle, Pazarcı Olanla Olmayanın Ayırd Edilebileceği Yaka Kimlik Kartı Uygulamasına Geçildi.

İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odasının, Esenler Şube Başkanı Emin Tanış’ın önerisi ile gündeme gelen esnafa yaka kimlik kartı verilmesi konusu, Esenler Belediye Başkanlığı ve Oda Başkanımızın ortaklaşa kararlarıyla hayata geçti. Oda Başkanı ve Belediye Başkanı adına Bşk.Yardımcısının imzalarını taşıyan kimlik kartı dağıtılmaya başlandı. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız İst.Um,um Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Sn.Mesut ŞENGÜN; “Biz pazarcı esnafının temsilcisi, sözcüsü bir kurum olmakla beraber, biliyoruz ki halkın alış-verişlerinde ki en büyük tercihi pazarlarda, halk aleyhine gelişen her türlü durumda, biz halkın yanındayız, pazarcı esnafı da iyi bilir ki müşteri velinimetimizdir, bu anlamda, yaka kimlik kartlarını esnafımıza dağıtırken, özenli ve düzgün görüntümüzle beraber, tüketici haklarını da korumaya devam edeceğiz’1 dedi.

Esenler Şube Başkanı Tanışla da beraberinde ki yöneticileri ile esnafa yaka kimlik kartları ve dergimizi dağıtırken konuşma imkanı buluyoruz. Sn.Tanış diyor ki; “bu yeni dönemde yeni başkanla beraber ciddi işler yapacağımızdan eminim, çok uzun zamandan beri böyle bir yönetim anlayışı gelmemişti odanın başına, bu hem pazarcı esnafı hemde bizler için büyük şans, inşallah herkes için çok iyi olacak...’’ Pazarın eski esnaflarından Hacı Nihat General'in tezgahında yorgunluk çayımızı içerken gözümüze kavun, karpuz takılıyor, mevsim olmamasına rağmen Generalin tezgahında herşey var yani pazarlarda yok, yok!....

Emin Başkanı Esnaflara kimlik kartlarını ve Pazarcıyı dağıtırken bırakıyoruz ve geceden güne ekmek mücadelesinin yorgun savaşçıları Pazarcı Esnafının arasından yol alarak Merkez binamıza doğru ilerliyoruz.

İlgili Fotoğraflar

1 Haziran 2003 Pazar | 582 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 5.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler