Develioğlu Göreve Başladı.

Develioğlu Göreve Başladı.

Bahçelievlerde Nöbet Değişikliği Yapıldı. Pazarcı Esnafının Yoğun Olarak Yaşandığı B.Evlerde Ak Parti Adayı Kayserili İş Adamı Osman Develioğlu Göreve Başladı.

Seçim kampanyası döneminde, İstanbul Umum Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Mesut Şengün, Y.Kurulu üyeleri ve esnaf temsilcileri ile Bahçelievler Ak Parti İlçe Başkam ve Fatih Bel.Bşk.Yrd.İsmail Hakkı Turunç’la kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Osman Develioğlu’na verilen brifingte, Oda Başkanı Mesut Şengün; Bahçelievlerde ki pazarların sorunlarım aktarmış gerek işporta gerekse Pazar düzenlemelerinde belediye ile ortak çözümler üretmek istediklerini söylemişti. Sayın Develioğlu’da ekmeğini pazarlardan çıkartan pazarcı esnafıyla bir sorununun olamayacağını, çıkacak sorunların ya da düzenlemelerin ise pazarcı esnafının kurumu İst.Pazarcılar Odası ile çözmekte hem fikir olduğunu belirtmişti.

Bahçelievler yeni dönemde yoluna Sn.Osman Develioğlu ile devam edecek. Develioğlu’nu makamında ziyaretine giden Oda Başkanı Mesut Şengün ve Oda Y.Kurulu üyeleri, yeni başkanı bu nöbet değişimi sonunda geldiği Başkanlığını tebrik edip, başarılar dilediler. Ziyarette bir konuşma yaparak sorunları bir kez daha aktaran oda Başkanı Şengiin; Mahkeme kararıyla kaldırılan ünverdi pazarının esnafın kuruntuyla beraber verdiği ekmek mücadelesi sonucunda varlığını sürdürmeye devam ettiğini belirterek,ekmek mücadelesinde ki esnafın gittikçe ufalan ekmeklerini korumakta bile zorlandıklarını anlattı. Sorunları bildiğini söyleyerek cevap veren Sn.Develioğlu kampanya döneminde pazarları pazarcıyı daha yakından tanıma fırsatını bulduğunu söyleyerek sorunları beraberce çözme kararlılığının devam ettiğini belirtti. Hali hazırda ki pazarlardan ekmeğini çıkartmaya çalışan pazarcı esnafının ekmek mücadelesine saygı duyduğunu belirten Develioğlu; Pazarlara çeki düzen verme konusunda Odaya da görev düştüğünü belirterek, pazarcının müşteriye hitap lisanı ile pazarcıların kendi aralarında ki davranışlardan halkın rahatsızlık duyduğunu belirterek bu konuyla ilgili oldukça fazla şikayet aldığını söyledi. Konuya atfen söz alan Oda Başkam Mesut Şcngün’de Belediye ile ortak bildiri basabileceklerini, bire birde esnafla konuşarak sorunu aşabileceklerini anlatarak aslında sorunun kaynağının ortalara açan işportalar olduğunu ifade etti. Ortaları, Pazar baş ve sonlarını işgal eden işportacılar nedeni ile pazarlarda hırsızlık olaylarının arttığını belirten Mesut Şengün, konu ile ilgili olarak esnafın ve kıırumunun üzerine düşeni yapacağını belirtti. Belediye Başkanı Sn.Osman Develioğlu, pazarların sorunlarında sürekli irtibatta olmanın fayda getireceğini tekrar teyit etti. Oda Başkanı Mesut Şengün ve Yönetim Kurulu üyeleri Osman Develioğlu’nu bir kez daha kutluyarak Başkanlık makamından ayrıldılar.

 

İlgili Fotoğraflar

1 Nisan 2004 Perşembe | 1891 Görüntülenme

İlgili Kategori: Pazarcı 8.Sayı

Facebook
PAZARLAR
ÜYELİK İŞLEMLERİ
YILLIK AİDATLAR
İSO
Etiketler
Twitter

Benzer İçerikler